Logo

ПЛАЦ 4000м2 со маркица за градење 1800м2

Број на оглас: 2959853 | Објавен на: 17.07.2018, 15:15
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 4000 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: По Договор

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава плац во Велес (зона Речани), на 200м од автопат.

- вкупна површина 4000 м2, со можност за проширување до 6000м2
- плацот е урбанизиран со одобрен ЛУПД, со голема маркица за градење: во основа 1800м2, катност П+2, висина на венец 12,5м, вкупно градба 5400м2
- излегува на две улици, со дозвола за сообраќаен режим издадена од МВР и Општина Велес
- инсталирана електрична енергија 80kW, со можност за зголемување до 120kW на постоечката инсталација
- бушотина за вода и можност за приклучок на градски водовод

Има важечко одобрениe за градба на објект со површина 760м2, со ПЛАТЕНИ КОМУНАЛИИ. Може веднаш да се започне со градба или да се направи измена на проектот за градба на објект со друга намена и површина.

 Велес    Општина: Велес

Прати Е-Маил

 Никола

Потврден огласувач