Logo

Продавам Renault Grand Scenic (со 7 седишта)

Број на оглас: 2966669 | Објавен на: 14.11.2018, 10:12
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Renault

Модел: Scenic

Година: 2004

Гориво: Дизел

Километри: 140000

Менувач: Рачен

Каросерија: Моноволумен

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 11.2019

Сила на моторот: 74 kw / 101 ks

Цена: 2.800 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Продавам Renault Grand Scenic со седум седишта (5+2) во одлична состојба регистирано до 09.11. 2019 година.
Возилото има многу економичен 1.5 DCI мотор.
Од опрема поседува:
- Борд компјутер
- Магленки напред и назад
- Алуминиумски бандаши 16“
- Серво волан
- АБС
- Два клуча (картички), централна брава со далечинско
- Седум седишта
- Електрика на стакла
- Електрика на ретровизори
- Фабричко радио со ЦД
- Клима
- Кожен волан со команди
- Сензор за дожд
- Сензор за светла
- 4 нови гуми
- Круз контрол (темпо мат)
- Браници во боја на каросеријата

 Македонски Брод

Прати Е-Маил

 Dragan

Потврден огласувач