Logo

АТРАКТИВЕН плац на езеро Козјак, екстра цена и локација

Број на оглас: 2971292 | Објавен на: 12.03.2019, 10:42
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 302 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: 1 €

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Се продава атрактивен градежен плац во урбанизиран дел од брегот на езеро Козјак на само 50 км од Скопје, со имотен лист и маркица за градба. Убава локација, во прекрасен крај и пејсаж, чист воздух, чиста вода, место на кое може да се избега од загаденото Скопје. Плацот се наоѓа на 20м од езерото во урбанизирана населба, каде ќе се гради игралиште, ресторан, хотел, минимаркет.

Карактеристики на плацот:
- Вкупна површина - 302 м2
- Максимална површина за градба (основа) – 96 м2
- Катност на дозволена градба – П+По
- Намена на земјиште – Викенд куќа
- Имотен лист – уредно регулиран
- Преносливост на сопственост – дозволена веднаш

Се продава со комплетна документација, одобрение за градба, платени комуналии, значи може веднаш да се почне со градба.
Екстра цена за кеш!

 Македонски Брод

Прати Е-Маил

 Петар

Потврден огласувач