Logo

Продавам Опел Зафира 1.9 JTD одлична состојба

Број на оглас: 2973873 | Објавен на: 08.01.2019, 18:41
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Opel

Модел: Zafira

Година: 2007

Гориво: Дизел

Километри: 180000

Менувач: Рачен

Каросерија: Моноволумен

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 09.2019

Сила на моторот: 81 kw / 110 ks

Цена: 4.500 €
Цената не е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Продавам Опел Зафира 1.9 CDTI (Фиат ЈТД мотор) 2007 година, донесена од Италија,со фул опрема - автоматска клима и седум седишта и др.
Возилото е на МК таблици и е во одлична состојба.
Регистрирана до 24 Септември 2019 година!
Со сервисна книшка, реална километража, комплет сервисирано (ребрест каиш со затегачи и водна пумпа, линиски каиш со затегачи,сите филтри и моторно масло)- нема потреба од никакви дополнителни вложувања.
Одлично сочувано фамилијарно возило.
072/233-010
ЦЕНА ПО ДОГОВОР

 Свети Николе    Општина: Свети Николе

Прати Е-Маил

 aleksandar

Потврден огласувач