Logo

TOURAN 2.0 TDI Automatik(DSG)

Број на оглас: 2994779 | Објавен на: 18.01.2019, 19:45
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Touran

Година: 2009

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Моноволумен

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 06.2019

Сила на моторот: 103 kw / 140 ks

Цена: 6.900 €
Цената не е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Se prodava VW Touran 2.0 tdi DSG menuvac.
Osum ventilski motor.
2009 (2008) Godina.
So 203 000 km i toa realni proverka kaj sakate.
*Napraven e servis:
-Ulje i site filtri,
-Smenet mu e Set Rebrast kais
-Vodna pumpa
-Zategac
-Kais na Alternator
Dobro socuvan nadvoresno i vnatresno.
Uvezen od Sfajcarija.
Registriran do 16 maj 2019 god + zelen karton
Bez zamena.
Info: 070757766

 Куманово    Општина: Куманово

Прати Е-Маил

 Imeri

Потврден огласувач