Logo

AUDIO kartica - 7.1 USB 2.0

Број на оглас: 3009316 | Објавен на: 10.07.2020, 18:15
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 700 МКД

Категорија: Компјутери / Останато

Вид на оглас: Се продава


НОВА -висок квалитет
Поддршка на обични звучници или слушалки со микрофон .
Мулти-канална технологија, имаат динамички 7.1-канален звук.
1.LED индикатори: статус на микрофон-звучници
3.USB2.0 Full-Speed ​​(12Mbps)
4.USB класа Спецификација 1.1
5.USB аудио , нема потреба од надворешно напојување.
6. USB 2.0 надворешен 7.1-канален аудио аудио адаптер за звук. Може да работи со било кој десктоп или лаптоп. И со Xear 3D Sound Simulation 7. софтверот, го проширува стерео звучниците или слушалките на 7.1 канално опкружување, давајќи висококвалитетно уживање во звукот.
8.Коннектори: USB тип А, стерео излез приклучок, моно микрофон влез за приклучок
9.Xear е вклучен 3D виртуелен 7.1-канален звучен симулациски софтвер за Windows XP / Vista ,7,10
10.Функциски копчиња: микрофон-неми, звучник-неми,контрола на јачината на звукот

 Велес    Општина:Велес

Прати Е-Маил

 Bobi

Потврден огласувач