Logo

СЕ ПРОДАВА ОВОШТАРНИК И ЛОЗЈЕ

Број на оглас: 3015262 | Објавен на: 16.06.2019, 06:51
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 4000 m²

Тип на земјиште: Земјоделско

Цена: 10.000 €
Цената не е фиксна

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава овоштарник и лозје со помошни простории во одлична состојба, бунар и хидросистем. Месност Горно Садово, со пристап од регионалниот пат Прилеп - Битола. Површина на овоштарникот 3000м2, лозје 1000м2. Дрвата и лозјето се во родна состојба.
Стеван, 077 607 861

 Прилеп    Општина: Прилеп

Прати Е-Маил

 Стеван

Потврден огласувач