Logo

Citroen C4 Picasso 1.6 HDI

Број на оглас: 3052413 | Објавен на: 13.11.2018, 11:36
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Citroen

Модел: C4 Picasso

Година: 2011

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Рачен

Каросерија: Моноволумен

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 07.2019

Сила на моторот: 80 kw / 109 ks

Цена: 7.200 €
7.800 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава возило Citroen C4 Picasso со 1.6 HDI мотор со 109кс. Возилото е од прв газда, и има поминато 226500км. Произведено е 2010 година, а прва регистрација е јуни 2011 година. Возилото е регистрирано до јуни 2019 со зелен картон.

Од опрема поседува:

Надворешност
Алуминиумски бандажи, Фарови за магла

Внатрешност
Имобилајзер, Централно заклучување, Електрика на прозори / Ел на ретровизори, Клима уред, Климатроник, Радио CD, Радио CD MP3, Помош при паркирање, Темпомат, Серво управувач, Мултифункционален волан, Борд компјутер, Кожен волан, Регулирање волан

Безбедност
ABS антиблокирачки систем на сопирачките, ESP електронска стабилизирачка програма, Асистент при поаѓање, Помош при нагорнина, воздушни перничиња, ASR контрола на пролизгување, Задни светла за магла, Наслони за глава

 Струмица    Општина: Струмица

Прати Е-Маил

 MKM Aуто Струмица

Потврден огласувач