Logo

ДЕЛОВЕН ПРОСТОР НА ЕКСКЛУЗИВНА ЛОКАЦИЈА

Број на оглас: 3053732 | Објавен на: 11.08.2020, 14:06
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 200 m²

Греење: Струја

Цена: 1 €

Категорија: Недвижности / Дуќани

Вид на оглас: Се изнајмува


СЕ ИЗДАВА ДЕЛОВЕН ПРОСТОР:

- Се наоѓа на улица Довлеџик, една од најфрекфентните сообраќајници во Битола. Согласно статистички податоци на сообраќајниот факултет во Битола, дневно покрај деловниот простор транзитираат помеѓу 20000 - 25000 возила, што се должи на фактот што сообраќајницата е главна артерија за поврзување на периферијата на градот со центарот, истовремено претставува и магистрален пат кој ги поврзува Битола со Ресен и Охрид како и меѓудржавен пат за целокупниот сообраќај кој транзитира од Грција и Албанија и обратно. Дополнително, просторот се наоѓа на локација која изобилува со големи станбени згради и густо поставени куќи, а моментално во изградба се уште неколку станбени згради. Сето тоа му дава на просторот извонредна локација за обезбедување на видливост за потенцијални муштерии за било каков бизнис.

- Деловниот простор е во површина од 200 м2, со под целосно покриен со керамички плочки, внатрешно реновиран пред неполна недела, со специјално осветлување Филипс наменето за продажни простори, со 14 камери кои го покриваат внатрешниот и надворешниот простор на објектот и целосен систем за видео надзор, алармен систем Парадокс, роло – челична врата за обезбедување на влезниот простор, купатилски простор, задна врата за дотур на стока, клима - инвертер систем за ладење и греење. Просторот е целосно отворен, што дава максимална можност за поставување на било какви сталажи и полици или друг инвентар, овозможува леснотија во контролата на просторот и дава целосен ефект на поставеното осветлување. Располага со одлична изолација, па потребата за греење и ладење ќе биде ограничена максимум само на по два месеци во зимскиот и летниот период соодветно. На надворешниот дел од објектот обезбеден е простор за поставување на реклами и тоа од една страна со димензии 8м. на 3м., од другата 4м. на 2м. и дел кој го обиколува целиот објект. Надворешниот дел од објект, вклучително и просторот за реклами е исто така целосно осветлен.

- Цената е по договор

- Информации на 071 29 44 74

 Битола    Општина:Битола

Прати Е-Маил

 Иван Колевски