Logo

Mercedes C220 Elegance

Број на оглас: 3059978 | Објавен на: 14.11.2018, 00:12
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Mercedes-Benz

Модел: C 220

Година: 2005

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Седани

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 02.2019

Сила на моторот: 110 kw / 150 ks

Цена: 6.400 €
Цената не е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Регистриран до 02.2019 со зелен картон, поминати 203.000 километри.
2005/2006 година REDESIGN/Редизајн.
C220 CDI автоматик со 150 коњски сили.
Од опрема поседува :
- Автоматски менувач со два типови на возење, Comfort/Sport и типтроник +/- опција
- Автоматска двозонска клима која работи перфектно
- Паркинг сензори
- Греачи на седишта
- Електрика на прозори и ретровизори
- ABS/ESP/TC/Lunch control/Speed limiter
- SRS Airbag
- Автоматски бришачи и сензор за дожд
- Темпомат
- Борд/Патен компјутер
- Фабрички Мp3/Aux Media player со 12 звучници
- 2 штекери од 24V 12A напред и позади
- Наслонувач за рака напред и позади
- 16' оригинал мерцедес бандажи со одлични зимски гуми Sava Eskimo S3+ 205/55/16
- Електрични седишта напред
- Преклопливи ретровизори, магленки
- Кожен волан, команди на волан, Bluetooth поврзувње со телефон
- Волан подеслив во височина и длабочина
- 8 воздушни перничиња
- Централна брава и централно на гепек
- Auto light mode
- 2 оригинални клуча
- Затемнати задни стакла со атест во сообраќајна


Направен комплетен сервис пред 7000км, промена на масло (возена само со Motul масло) , сите филтри, сменато масло во мењач на 170.000км.
Променети сите 4 дискови и плочки.
Ставен нов акумулатор Topla 100ка пред 1 месец. (Со гаранција 1год.)
Колата каросериски нема гребнатина, премногу зачувана, интериерот како од фабрика.

Можна е замена

Контакт на тел. 078 549 434


 Охрид    Општина: Охрид

Прати Е-Маил

 Branko

Потврден огласувач