Logo

Tester penkalo za glicerinska tecnost glicerin vo vozilata

Број на оглас: 3070912 | Објавен на: 23.05.2020, 01:50
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 490 МКД

Категорија: Моторни Возила / Авто делови и Авто Опрема / Алатки

Вид на оглас: Се продава


Тестер со 5 LED индикатори за квалитетот на глицеринската течност на кочниците кај автомобилите (одредува количина на вода во течноста врз основа на спроводливоста на истата).
Користи батерија AAA (вклучена во цената).
Се притиска копчето на горната страна на пенкалот, светнува првата зелена LED диода која покажува дека ставената батерија е добра. Кога се става во течноста засветува едно од двете портокалови диоди доколку е течноста во добра состојба или наредните две црвени доколку течноста треба да се замени.
Цената е промотивна.

Огласи од: M Shop

M Shop

Прилеп

Станете Премиум член

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 M Shop

Потврден огласувач