Logo

СЕ ПРОДАВА АТРАКТИВЕН ПЛАЦ ДО РЕСТОРАН ЈАВОР ВО МРЗЕНЦИ

Број на оглас: 3072296 | Објавен на: 14.11.2018, 13:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 6000 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: 1.000 МКД

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продаваат парцели градежно земјиште во с.Мрзенци со вкупна површина од 6,000м2 или поединечно една парцела 1648 м2 и втората 4302м2 за градба Домување или Туризам
ЛОКАЦИЈАТА Се наоѓаат веднаш спроти познат угостителски објект Јавор Џоко Мрзенци излегуваат на сам локален пат во с. Мрзенци а на 150м од Автопатот Е-75 Скопје-Гевгелија
Парцелите , ги поседуваат сите документи за градба и чист имотен лист се продаваат заедно или одвоено.
МОЖЕ да гради објект како Ресторант,Ресторант за свадби, Мотел,Куќа, Апартмани и сл

ЕКСТРА ЦЕНА ЗА ЦЕЛ ПЛАЦ!!!
За останато во договор
1000 денари м2
тел 070-526-501 Сашо Гевгелија    Општина: Гевгелија

Прати Е-Маил

 qqq

Потврден огласувач