Logo

POJASI ZA ISPRAVUVANJE NA GRB, BOLKI VO RBET, VRAT I RAMENJA

Број на оглас: 3121825 | Објавен на: 24.09.2020, 17:51
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 190 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина

Вид на оглас: Се продава


ЦЕНА:
590 денари (ДОЛГ елек со пластики)
550 денари (магнетен појас)
220 денари (СТЕГАЧ за КОЛЕНО)
290 денари (СТЕГАЧ ЗА РЧЕЊЕ И АПНЕА)
480 денари (стегач за раменици)
690 денари (МАСАЖЕР ЗА ОЧИ)
+ достава 80 денари (до магацин на Карго експрес во Вашиот град)
Достава до дома е 110 денари.
**************************************
МАГНЕТЕН ПОЈАС ЗА ГРБ - за исправување на грбот, за болки во 'рбетот, рамениците кичмата и за сколиоза. Се користи најмногу за враќање на рамената во нормална позиција, односно за отстранување на подгрбавување кај деца и возрасни кои малку спортуваат, а долго време поминуваат пред компјутер, смартфон и телевизор.
Имаат лепенка на грбот со кој се прилагодуваат на различна големина на телото.
На појасот има 12 магнети кои се стратешки поставени на ‘рбетот и лумбалниот регион, со што се подобрува циркулацијата и се намалуваат болките во грбот.
Терапијата со магнети се користи со векови и помага за намалување на стресот, подобрување на циркулацијата и мускулниот тонус, како и за намалување на болки.
****************************************
МАГНЕТЕН СТЕГАЧ ЗА КОЛЕНО - Може ефикасно да помогне за ублажување на физички локален замор и болка, како и оток на коленото.
Погоден за луѓе кои страдаат од артралгија, артритис, хиперплазија на коските и болка во мускулите на нозете. Исто така, може да помогне да го заштитите коленото додека вршите секојдневни активности.

 Радовиш    Општина:Радовиш

Прати Е-Маил

 majster

Потврден огласувач