Logo

Се продава пасат 2.0,140 k.s(фул опрема) Navi, Klimatronic..

Број на оглас: 3123532 | Објавен на: 18.05.2019, 17:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Passat

Година: 2007

Гориво: Дизел

Километри: 250000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Каравани

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 01.2019

Сила на моторот: 110 kw / 150 ks

Цена: 5.000 €
5.500 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Пасатот е донесен од Германија на 21.12.17. Таму лично го возев цела година, 3 пати си доаѓав мк (1800км еден правец), редовно и домаќински одржуван и сервисиран, за жал морам да го продадам поради дизел забраната во мојот град во Германија,реални километри ,сервисирана редовни и до сега нема ама ништо откажано како и зошто до работа и назад се патува по 150 км дневно (никој да не ве лаже со увезена германска кола, а мала км. или е враќана или колата е со голем квар па нашминкана за продажба).
-Електрични стакла, (багаж, пумпа, ретровизори исто електрични)
-Климатроник
-Греачи на седиште
-Бордкомпјутер со навигација, bluetooth опрема за поврзување со телефон, wi-fi, play store за симнување на апликации за колата од Android system.
-Автоматски дневни светла + Bi-Xenon
-Парксензор со задна камера.
-Темпомат
-Лед светла во кола
-Алуминиумски бандажи
-Еуро кука, ABS,ESP
-Полначи за телефон и друга опрема. Пасатот е со сите платени давачки и царини се до мк регистрација и горенаведената цена е фиксна .Моторот и опремата функционираат перфектно, пасатот нема никаква мана може слободно да се види. Ѕвонете на 078/408/657.

 Кавадарци    Општина: Кавадарци

Прати Е-Маил

 Диме

Потврден огласувач