Logo

Alarmen sistem so dojava na telefon 99+7 zicani zoni G2B

Број на оглас: 3132053 | Објавен на: 06.10.2020, 22:17
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 4.200 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Алармни уреди

Вид на оглас: Се продава


Алармен систем GSM, бежичен на 433MHz, со дисплеј, дојава на телефон. Конфигурација и управување преку тастатура, телефонски повик, SMS, далечинско или апликација на телефон.
- Поддржува 99 бежични и 7 жичани зони.
- Тастатура со меки тастери, големи симболи и тастери за директен пристап на команди
- Заклучување на тастатурата
- Гласовна потврда на секоја команда со избор од 7 јазици
- Бекап батерија 4-5 саати
- Воспоставување на повици преку тастатурата на централата
- Постатување на три групи на временско активирање и деактивирање на алармот
- Парцијално активирање (Home Arm - само одредени сензори се активни), одложено активирање за влез (Alarm Delay) и одложено активирање за излез (Arm Delay)
- Многу други опции

Системот содржи:
- Главна единица со дисплеј, вградени бекап батерии (4 до 5 саати) и вградени RF и GSM антени,
- 1 магнетен бежичен сензор (за врата),
- 1 PIR бежичен сензор,
- 2 далечински (со батерии),
- 1 жичана сирена 110db,
- Адаптер,
- Упатство за употреба,

Дополнително можете да набавите и:
# Дополнителна сирена (стандардна или со црвено стробо светло) за 300,00 денари.*
# Дополнителен сензор за врата 250,00 денари.*
# Дополнителен PIR сензор 350,00 денари. *
# Сензор за вода/поплава 350,00 денари. *
# Сензор за чад (се поврзува бежично со централата или можи да работи самостојно) 850,00 денари. *
# Дополнителен далечински управувач 300,00 денари.*
* Цените важат доколку претходно имате купено алармен систем од кај нас.

Огласи од: M Shop

M Shop

Прилеп

Станете Премиум член

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 M Shop

Потврден огласувач