Logo

OPEL ZAFIRA 1.9 110KW,150 HP

Број на оглас: 3140150 | Објавен на: 08.04.2019, 13:01
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Opel

Модел: Zafira

Година: 2007

Гориво: Дизел

Километри: 190000

Менувач: Рачен

Каросерија: Каравани

Боја: Сина

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 05.2019

Сила на моторот: 110 kw / 150 ks

Цена: 4.300 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Зафира 1.9 фиатов мотор 150 hp,110 kw 2007 год.во совршена состојба,поодржувано возило не постои.
*Регистрирана до 5/2019.

*Сменет сет замаец,ламела,потисна,друг лагер во Олимпија Моторс Скопје ,2018.(имате и фискална сметка во прилог).
*Комплетно направен мал и голем сервис.
(имате и фискална сметка во прилог).

*EGR OFF,DPFOFF...рајат да бидите.

COSMO опрема со сончев кров-затемнет.

*Прозорци затемнети и внесени во сообраќајна.Атестирани.

*Алуминиумски бандажи купени нови во 2018 17' ки.Доколку не ги сакате бандажите,а имате свои, ќе ви намалам на цена.

*4 Гуми нови купени во 2018, 225 45 R17.-зимски
* 4 гуми нови купени во 2018 летни.

*Вкупно 8 нови гуми.

Доколку не ги сакате гумите ќе ви намалам на цена.

"Нови амортизери.(имате и фискална сметка во прилог).

*7 седишта
*ABS
*ESP
*6 brzini menuvac,
*kombinacija koza
*4 elektriki na stakla,
*elektrika na retrovizori,
*centralna so dalecinsko,
*komandi na volan,
*10 vozdusni pernici
*klima 
*bord kompjuter
*mеtalik boja
"centralno so dalecinsko
"dva kluca 

Едноставно домаќински одржувана кола во која нема потреба денар да вложувате со години.
*Безбедна за Вас и Вашето семејство.

*****ПРОВЕРКА ПО ВАША ЖЕЛБА ВО БИЛО КОЈ СЕРВИС.

Не купувајте мачка во вреќа во која после ќе треба да давате куп пари.

*****Зафирата е во идеална состојба.

Ја купувате во пакет со гуми,без двоумење дека нешто и фали, без вложите ни денарче.
Ја нема возено баба,доктор или сл.колата е како за своја душа.

Со 150 кс ќе почуствувате колку е моќна и стабилна.

Ја продавам бидејќи ќе купувам нова кола од салон,ништо не и фали.
*Каросериски е зачувана без ронка рѓа.

Чекам понуди за цена.
Тргнете од тоа колку вие би ја продале.
*******************************************
Колата не е добра,ОДЛИЧНА Е,слободно проверете. **************
 Прилеп    Општина: Прилеп

Прати Е-Маил

 V

Потврден огласувач