Logo

LAND ROVER Freelander

Број на оглас: 3140408 | Објавен на: 15.01.2019, 16:43
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: LandRover

Модел: Freelander

Година: 2005

Гориво: Дизел

Километри: 160000

Менувач: Рачен

Каросерија: Теренци - SUV

Боја: Зелена

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 03.2019

Сила на моторот: 84 kw / 114 ks

Цена: 6.000 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Зачуван автoмобил како надворешно, така и внатрешно.
Oвие Freelenderi се со BMW мотор.
- 2.0 td4
- traction control sistem
- блокаџа на централен диференцијал автоматски
- систем за спуштање по надолнина и наклон
- паркинг сензори
- електрични стакла
- фабричко радио
- ABS
- серво
- клима
- електрични ретровизори
- вграден полнач за телефон
- шибедах
- сервисна книшка

162 000 км. Оргинална километража. Можност за проверка на технички сервис или механичарски сeрвис по ваш избор.
Без никакви дополнителни трошкови по него.

 Валандово

Прати Е-Маил

 Gligorco

Потврден огласувач