Logo

Alfa 147 1.9 jtd 115 ks

Број на оглас: 3164593 | Објавен на: 19.09.2020, 17:52
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Alfa Romeo

Модел: Alfa 147

Година: 2003

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Рачен

Каросерија: Хеџбек

Боја: Зелена

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 11.2020

Сила на моторот: 85 kw / 116 ks

Kласа на емисија: Еуро 4

Цена: 25 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Alfa 147 1.9 jtd 115 ks.
Uvezena od Belgija pred 5 godini.
Realna kilometraza 217.000km,mozna proverka.
Super sostojba so napraven golem i mal servis.
4 novi zimski gumi so aluminski bandazi.
Registrirana do 19.11.2020g.
Mozna zamena za pogolemo vozilo so moja doplata.

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 Ivica

Потврден огласувач