Logo

ЛОЗЈЕ ВО ОВЧКА РЕКА ШЕСТ ДЕКАРИ - СМЕДЕРЕВКА

Број на оглас: 3166019 | Објавен на: 04.08.2020, 18:48
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 6000 m²

Тип на земјиште: Земјоделско

Цена: 3.100 €
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Продавам лозје од сортата смедеревка , (5) пет декари и еден (1)декар кардинал ,во местото викано овчка река. Лозјето е старо 15 години, има бетонски колци, направено е да се ора со трактор, лозјето не се наводнува,
Значи лозјето треба уште да се собере родот (да се обере грозјето)
Цена 3100 евра
инфо: 070-815-700 Милан..

 Кавадарци    Општина:Кавадарци

Прати Е-Маил

 Milan