Logo

MAZDA 3 (1.6HDI) , СУПЕР СОСТОЈБА

Број на оглас: 3167723 | Објавен на: 21.02.2019, 09:58
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Mazda

Модел: 3

Година: 2006

Гориво: Дизел

Километри: 190000

Менувач: Рачен

Каросерија: Хеџбек

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 06.2019

Сила на моторот: 81 kw / 110 ks

Цена: 3.999 €
4.250 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Mazda-та е со новиот ЕУРО 4 - 1.6 HDI мотор со јачина од 110 кс...минимална потрошувачка,максимална сила .

Колата е во ОДЛИЧНА СОСТОЈБА !!!

Има нови зимски гуми , сервисирана редовно (со направен голем и мал сервис-променет ребраст каиш,затегачи , шајбни ,водна пумпа,масло и филтри за масло и нафта,предни дискови, комплет плочки и друго...) .

Има ДВА оригинални клуча со далечинско....

Моментално има поминато 208.000 км.За состојбата може проверка каде сакате....Зачуван ентериер, мотор,менувач,подвозје....

Опрема:
-КЛИМАТРОНИК,
-елек. На 4 стакла,ретровизори и фарови,
-серво управувач
- ABS,
-ESP
-Airbag x 6,
-централна на далечинско,
-греачи на стакла,
-команди на волан,
-борд компјутер.
-подесување на волан по висина и длабочина ,
-алу.фелни-16",
-металик боја
-радио ЦД со 6 звучници и команди на волан...и др.....

Гратис уште еден пар летни гуми, уште еден комплет патосници и гратис навлаки за седишта... ....

 Кочани    Општина: Кочани

Прати Е-Маил

 Огласувач БР.1

Потврден огласувач