Logo

MAGNETNI POJASI ZA POLOVINA, KOLENO, GRB, KICMA,VIBROMASAZER

Број на оглас: 3209117 | Објавен на: 27.11.2020, 15:25
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 390 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Медицински материјали / Медицински производи

Вид на оглас: Се продава


550 денари (ДОЛГ магнетен појас)
590 денари (елек со пластики)
480 денари (појас за раменици)
440 денари (стегач за КОЛЕНО со МАГНЕТИ)
290 денари (СТЕГАЧ ЗА РЧЕЊЕ И АПНЕА)
190 денари (БЕЛ детски стегач)
240 денари (ПОЈАС за ВРАТ)
690 денари (МАСАЖЕР ЗА ОЧИ)
+ достава 80 денари (до база на Карго експрес). Достава до дома 110 денари.
🍀🍀 МАГНЕТЕН ПОЈАС ЗА ГРБ и РБЕТ
- за исправување на грбот, за болки во 'рбетот, рамениците кичмата и за сколиоза. Се користи најмногу за враќање на рамената во нормална позиција, односно за отстранување на подгрбавување кај деца и возрасни кои долго време поминуваат во седечка положба.
Имаат лепенка на грбот со кој се прилагодуваат на различна големина на телото.
На појасот има 10 магнети кои се поставени на ‘рбетот и лумбалниот регион, со што се подобрува циркулацијата и се намалуваат болките во грбот.
Терапијата со магнети се користи со векови и помага за намалување на стресот, подобрување на циркулацијата и мускулниот тонус, како и за намалување на болки. ЦЕНА - 590 денари и 550 денари
🍀🍀 СТЕГАЧ ЗА КОЛЕНО - Може ефикасно да помогне за ублажување на физички локален замор и болка, како и оток на коленото.
Погоден за луѓе кои страдаат од артралгија, артритис, хиперплазија на коските и болка во мускулите на нозете. Исто така, може да помогне да го заштитите коленото додека вршите секојдневни активности. ЦЕНА - 380 денари.
🍀🍀 МАГНЕТЕН ТУРМАЛИНСКИ ПОЈАС ЗА ВРАТ
Функционира по принципот самозагревање. Содржи турмалински кристали вткаени во влакната кои ја апсорбираат топлината ослободена од телото и со неа го загреваат местото каде се применува појасот. Вградените магнети дополнително ја забрзуваат циркулацијата во крвните садови и го загреваат вратот, со што доаѓа до опуштање на вратните мускули и ослободување од болката. ЦЕНА - 240 денари
🍀🍀 VIBROACTION е револуционерен појас за обликување на целото тело. Таргетирајте различни делови од телото – стомачни мускули, рамена, бутови, задник, листови и раце.
Помага при согорувањето масни наслаги и го зајакнува мускулното ткиво без вежбање.
Ја подобрува циркулацијата на крвта и ви ги масира нозете и стапалата.
Ја намалува напнатоста во мускулите и го масира вашето тело со 5 различни брзини.
🍀🍀 МАСАЖЕР ЗА ОЧИ
Ослободете се од уморот на очите со масажерот за очи за само 5 минути по напорниот ден! Идеален масажер кој ги масира деловите околу очите. Масажерот е погоден и за третман на мигрена. Работи на две батерии. ЦЕНА - 690 ден.
🍀🍀 СТЕГАЧ ПРОТИВ РЧЕЊЕ И НОЌНА АПНЕА, како и за ноќно чкрипење со заби

 Виница    Општина:Виница

Прати Е-Маил

 Kontrec

Потврден огласувач