Logo

Gliser Mariach SportCoupe

Број на оглас: 3211647 | Објавен на: 02.08.2020, 00:04
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 22.000 €
Цената е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Бродови / чамци / Водни скутери / Моторни бродови

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Продавам глисер Mariach SC19 cuddy cabin lux амбиент модел со затворен дел - кабина, вграден мотор 4.3L MPI со 200ks од 2011 година, редовно сервисиран, 430 часа, должина 6 метри, регистриран за 8+1 луѓе, морско корито, многу опрема (сонар garmin, радио со cd, летна тенда која го затвора пола чамец за да не дува(може да се вози од април до октомври), зимска тенда, далечински фар со џоистик, 4 елеци, стабилизатори на перка alfa one, котва, јажиња, 6 бови, пп апарат, весло,канти за гориво, амбиент лед светла на под, пумпа за гориво....). Глисерот има мала потрошувачка, многу економичен 15 литра/час и моќен мотор. Регистриран до 10 јули 2021 год, возен во слатка вода. Во цената е вклучена приколка, нов сервис, платено зимување,испран,хемиско....Спремен, без инвестиција за оваа сезона, платени сите давачки.

 Охрид    Општина:Охрид

Прати Е-Маил

 Baze

Потврден огласувач