Logo

Продавам таблет Asus Google Nexus 7

Број на оглас: 3235649 | Објавен на: 28.11.2020, 13:05
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Asus

Големина на екранот: 7" инчи

Цена: 4.000 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Компјутери / Таблети

Вид на оглас: Се продава


Таблетот е во одлична состојба нема никаква гребнатинка или некоја мана.

Спецификации на таблетот:
- Екран од 7 инчи LED-backlit IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors со заштита на екранот Corning Gorilla Glass и резолуција 800 x 1280 пиксели
- Процесор четири јадрен Quad-core 1.2 GHz Cortex-A9, чипсет Nvidia Tegra 3, графика ULP GeForce.
- Внатрешна меморија 32 гб и рам меморија 1 гб
- Предна камера 1.2 MP и видео 720p
- Wi fi 802.11 b/g/n
- Батерија од 4325mah
-Оперативен систем Андроид Lollipop

Останати спецификации:
Loudspeaker: Yes, with stereo speakers
3.5mm jack: Yes
Bluetooth: 3.0
GPS: Yes
NFC: Yes
USB: microUSB 2.0
Features: Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass.

 Струга    Општина:Струга

Прати Е-Маил

 Живе

Потврден огласувач