Logo

Nissan Pathfinder 2.5 dCi Diesel Premium

Број на оглас: 3294558 | Објавен на: 24.02.2020, 12:09
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Nissan

Модел: Pathfinder

Година: 2006

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Теренци - SUV

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 06.2020

Сила на моторот: 126 kw / 171 ks

Цена: 9.900 €
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


TEREN AUTO PLUS
Avtosalon za koristeni vozila
Ohrid

-Година на производство: 2006
-Прва регистрација: 12/2006
-Километража: 228 690 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 126kw/170кс
-Зафатнина на моторот: 2488cc
-Менувач: Автоматски/ 5 брзини
-Еколошка класа: EURO4
-Земја на потекло: Холандија
-Потрошувачка (за ново возило):

градска 13.2l/100km; отворено 8.3l/100km; просечно 10.1l/100km

Дополнителна опрема

-Клима
-климатроник со 3 зони на ладење
-7 кожни седишта
-фабричко радио со капацитет за 6 CD
-темпомат
-Led светла
-Bluetooth конекција за мобилен телефон
-камера за рикверц
-навигација
-греачи на предни седишта
-DVD плеер
-KEYLESS опција (стар и стоп на мотор без потреба од клуч)
-фабрички затемнети стакла
-сончев кров
-возачко седиште со 3 меморирани позиции
-електрични надворешни ретровизори со греење
-греачи на задно стакло
-опција за возење на нерамен терен со заклучен диференцијал
-кровни носачи
-опција за возење само на 2 тркала
-ЕУРО кука

Сервисна книшка
2 КЛУЧА
Платени сите давачки до регистрација

 Охрид    Општина:Охрид

Прати Е-Маил

 TEREN AUTO PLUS

Потврден огласувач