Logo

Земја во Старо Лагово - Прилеп

Број на оглас: 3302808 | Објавен на: 30.05.2020, 20:09
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 43210 m²

Тип на земјиште: Земјоделско

Цена: 1 МКД
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Продавам нива во Старо Лагово, Прилеп со површина од 43.210 м2 (43 декари).

Локација
• на Волковска река
• помеѓу магистралниот пат кон Битола и регионалниот пат кон Витолиште
(помеѓу фотографиите има мапа каде парцелата е обележана во црвено)

Оддалеченост
• од магистралниот пат кон Битола - 1 км
• од регионалниот пат кон Витолиште - 1,5 км
• од Прилеп - 8,5 км

• на само 2 км од индустриската зона ТИРЗ Прилеп
• на само 2 км од соларната централа ФЕЦ Лагово

Слободно контактирајте ме за сите дополнителни информации.

zemja niva staro lagovo prilep

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 Коста

Потврден огласувач