Logo

Skoda Superb 1.6 TDI 120hp

Број на оглас: 3310467 | Објавен на: 03.07.2019, 08:54
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Skoda

Модел: Superb

Година: 2015

Гориво: Дизел

Километри: 110000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 10.2019

Сила на моторот: 88 kw / 120 ks

Цена: 1 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Skoda Superb 1.6 TDI 120hp

Автомобилот е купен од салон и редовно сервисиран со поминати 115.000 километри. Се карактеризира со својата ниска потрошувачка на гориво и тоа:
- 4,5 литри (отворено)
- 5,5/6 литри (комбинирано)
- 7 литри (градска)
Последниот сервис е направен на 30.05.2019 година со сменети филтри за гориво, ујле, воздух и полен. Регистрирана е до 09.10.2019 година со Зелена карта. Во цената е вклучено и КАСКО ОСИГУРУВАЊЕ со важност до 30.05.2020 година.

Дополнителна опрема:
- Сензори за паркирање напред и назад (Intelligent Parking Assistance)
- Алуминиумски фелни ORION, 6,5x16 со пневматици 215/60 R16
- Пакет "Simply Clever" -Електрично отварање/затварање на багажникот
- Ролетни во задните стакла и стаклото на багажникот
- Радио BOLERO со 6,5" екран осетлив на допир, гласовни команди, Mirror Link
- Сензори за дожд на ветробранско стакло
- Надворешни ретровизори, електрично поднесиви
- Боја: Црна металик

За дополнителни информации контактирајте ме во секое време на телефонскиот број: 072/773-221 Александар.

 Кавадарци    Општина: Кавадарци

Прати Е-Маил

 Aleksandar

Потврден огласувач