Logo

Alfawise A8 TV BOX Android 8.1 - 2+16GB меморија

Број на оглас: 3315342 | Објавен на: 26.03.2020, 09:49
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 2.199 МКД
Цената е фиксна

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Домашно кино

Вид на оглас: Се продава


Обичнен - 1999ден
5G WiFi верзија - 2199ден

- Продаваме нови и неотпакувани Андроид ТВ-Боксови со висок квалитет и одлични перформанси!

Alfawise A8 ве поврзува со свет на забава. Со компатибилен 4K Ultra HD телевизор, гледајте додека илјадници филмови и ТВ епизоди оживуваат во живописни бои и детален контраст,повеќе од 200 интегрирани канали. Уште повеќе, Android 8.1 дозволува компонентата за работа да се активира во режим PIP, за да можете да чувате или барате лични информации, вклучувајќи документи, датотеки, формулари за податоци, веб-страници...

Главни карактеристики:
● Поддржува 3D филмови и 4K x 2K HD екран
● Android 8.1 оперативен систем за брзо и стабилно работење!
● Складирајте и пребарувајте информации, вклучувајќи документи, датотеки, формулари за податоци, веб-страници.
● Можност за играње видео игри.
● Ултра брзо подигнување на системот, пренесување, промена на канали.
● 802.11 b/g/n WiFi signal is more stable
● 2GB adequate running memory
● 1.5GHz high compatible quad-core cortex-A7 chip
● Local media playback, support HDD, U disk, SD card up to 32G
● The remote control is powered by two AAA batteries ( вклучени во пакетот )

Забелешка:
* За инсталирање и подесување ТВ-канали се наплатува +499 ден еднократно.
- НЕ ГО ФЛЕШИРАЈТЕ ФИРМ НА СВОЈА РАКА!

Карактеристики:
Брзина на јадрото: 1.5GHz,Quad Core
CPU: RK3229
GPU: Mali-400 MP
Максимална надоградена меморија: 64G
Тип на RAM меморија: DDR3
Вид: TV Box
Processor: RK3229

Media Supported:
Audio format: AAC,FLAC,MP3,OGG,RM,WMA
Decoder Format: H.265
Photo Format: JPEG,JPG,PNG
Video format: AVI,DAT,H.264,ISO,MOV,MP4,MPEG,MPG,REAL MEDIA,RM,VP8,VP9
Support 5.1 Surround Sound Output: No

Product Details:
Антена: Да
Интерфејс: AV,DC 5V,Ethernet,TF card,USB2.0
Јазик: Multi-language (избор од повеќе јазици)
Други функции: DLNA,Miracast
Напојување: Адаптер
External Subtitle Supported: Yes
HDMI Function: HDCP
Power Consumption.: 10W, 5V / 2A
DVD поддршка: Не
HDMI Верзија: 2.0
RJ45 Брзина на порта: 100Mbps

Firmware Information:
System Activation: Yes
System Bit: 32Bit
WiFi Chip: 6051P

Батерии за далечински управувач: 2 x AAA , кои се вклучени во пакетот!

Димензии и тежина:
Големина на пакетот (L x W x H): 16.60 x 12.50 x 8.50 cm / 6.54 x 4.92 x 3.35 inches
Тежина на пакетот: 0.39 kg
Големина на производот (L x W x H): 12.00 x 12.00 x 2.50 cm / 4.72 x 4.72 x 0.98 inches
Тежина на производот: 0.187 kg

Во пакетот е вклучено:
1 x TV Box,
1 x Адаптер EU или US штек (по ваша желба),
1 x HDMI Кабел,
1 x Далечински управувач,
1 x Упатство за употреба на Англиски јазик.

 Кавадарци    Општина:Кавадарци

Прати Е-Маил

 Riste

Потврден огласувач