Logo

ВИКЕНДИЦА ВО ВАКАВ (кратовско) со НИВА од 900 м2

Број на оглас: 3326018 | Објавен на: 29.07.2020, 14:23
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 56 m²

Број на соби: 4

Греење: Друго

Наместена: Не

Цена: 1 €
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Викенд куќи

Вид на оглас: Се продава


Се продава викенд-куќа на два спрата, 28+28 квадрати во село Вакав, на 19 километри од Кратово, на 32 километри од Куманово.
Викендицата има две тераси, приклучена на струја, а има и сопствен бунар со вода во големи количини. Се наоѓа на само еден километар од фабриката „Добра Вода“, а на 150 метри од Крива река. Во непосредна близина минува и трасата на железничката пруга во градба кон Бугарија.
Заедно со викендицата се продава и нива - бавча со должина од 120 метри и ширина од 7 метри.
Одалечена е 200 метри од асфалтниот пат Кратово - Бељаковце. На 3-4 километри се наоѓа праисториската опсерваторија Цоцев Камен и археолошкиот локалитет Големо Градиште, како и црквата Ротонда. На 3-4 километри одалеченост е и манастирот Пети Кладенци во Шопско Рударе.
контакт - Сашо Георгиевски
070-383-369

 Кратово

Прати Е-Маил

 majster

Потврден огласувач