Logo

VW Passat CC 2009, 2.0 TDI 140hp, 130.000 km

Број на оглас: 3329276 | Објавен на: 14.09.2019, 21:58
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: CC

Година: 2009

Гориво: Дизел

Километри: 130000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 09.2020

Сила на моторот: 103 kw / 140 ks

Цена: 13.500 €
13.900 €
Цената не е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Возилото е со реални 130.000 км, купено и редовно сервисирано во Старт-Демир Капија, овластен сервисер за VW, поседува целосна историја со сервисна книшка за редовни сервиси и оригинална фактура.
Направен голем сервис на 110.000 км, регистриран и со зелен картон до септември, 2020 година.

Опрема:
- климатроник
- двозонска клима
- 6 степен мануелен менувач
- фабричко радио RCD 510 со капацитет за 5 диска
- автоматски дневни светла, Xenon + магленки
- борд компијутер
- прилагодлив кожен волан со команди
- паркинг сензори назад и напред
- сензор за притисок на гуми
- приказ на надворешна температура
- надворешни електрични ретровизори со греење
- електрика на сите стакла
- електрика на возачко седиште со лумбална поддршка
- ISOFIX на двете задни седишта
- греачи на задно стакло
- фабрички затемнети задни стакла
- електрична паркинг кочница
- фабрички алуминиумски 17” тркала
- резервно тркало со стандардна големина
- внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
- комплет зимски гуми 225/45/17
- навлаки за седишта кроени по мерка и гумени патосници
- нов акумулатор

  Гевгелија    Општина: Гевгелија

Прати Е-Маил

  Kosta

Потврден огласувач