Logo

Volkswagen Passat CC 2.0 TDI 12/2009

Број на оглас: 3331868 | Објавен на: 21.09.2019, 10:11
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: CC

Година: 2009

Гориво: Дизел

Километри: 190000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 07.2020

Сила на моторот: 103 kw / 140 ks

Цена: 10.900 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


TEREN AUTO PLUS
Avtosalon za koristeni vozila
Ohrid

-Година на производство: 2009
-Прва регистрација: 12/2009
-Километража: 196 481 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 103kw/140кс
-Зафатнина на моторот: 1968cc
-Менувач: Рачен/6 брзини
-Еколошка класа: EURO5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка:

градска 7.5l/100km; отворено 4.8l/100km; просечно 5.8l/100km

-Дополнителна опрема

-Климатроник
-двозонска клима
-навигација
-фабричко радио со ЦД
-автоматски светла
-борд компијутер
-темпомат
-прилагодлив кожен волан
-сензор за притисок на гуми
-приказ на надворешна температура
-надворешни електрични ретровизори со греење
-електрика на сите стакла
-електрика на предни седишта
-греачи на задно стакло
-фабрички затемнети задни стакла
-електрична паркинг кочница
-фабрички алуминиумски тркала
-паркинг сензори назад
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување

Платени сите давачки до регистрација
Сервисна книшка
2 КЛУЧА

www.terenautoplus.com

  Охрид    Општина: Охрид

Прати Е-Маил

  TEREN AUTO PLUS

Потврден огласувач