Logo

Даски

Број на оглас: 3339016 | Објавен на: 04.07.2020, 13:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1 МКД
Цената не е фиксна

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Дрвна индустрија и Преработка на дрво

Вид на оглас: Се продава


Голема залиха на даски од Бел и Црн Бор со слободна ширина и призма.

Карактеристики:
- Дебелина: 2.5cm
- Должина: 3,4,5 метри. (најголем дел се од 4м)
- Влажност: 20-15%
- Ширина: 12-25cm Слободна ширина
: 15cm & 17cm Призма

Примена:
-за изработка на сите видови на мебел и елементи, материјали за покрив ,градежна индустрија, прозорци ,врати,подови, кровни елементи ,облик на бетонски конструкции , градежни скелиња за облога под ќерамиди на покривни конструкции и други материјали за покрив.

-Пилана Бор има сопствен превоз низ цела Македонија и Европа.

-Контакт
Телефон: 078-413-388
Facebook: https://www.facebook.com/pilanabor/
E-mail: pilanabor@gmail.com

 Берово    Општина:Берово

Прати Е-Маил

 Zoran