Logo

Opel Vectra 2.0 Di во добра состојба

Број на оглас: 3354412 | Објавен на: 11.09.2019, 10:40
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Марка: Opel

Модел: Vectra

Година: 1997

Гориво: Дизел

Километри: 250000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Зелена

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 10.2019

Сила на моторот: 60 kw / 82 ks

Цена: 1.700 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Опел Вектра Б дизел 1997 година
Карактеристики:
- мала потрошувачка
-исправна клима
-електрични прозоци напред
-michelin гуми 195/65/15 ( предните се скоро нови)
-оригинални алуминиумски бандажи
-нов акумулатор Exide 77АH
-кратки лед светла
-колата е на ланец

Променети се
- чаури пред 1 година
- Амортизери Febi Bilstein ( пред 1,5 години, уште под гаранција)

Колата е пали вози, не троши улје/вода.

Контакт :
075474644 Мите

  Гевгелија    Општина: Гевгелија

Прати Е-Маил

  Митко

Потврден огласувач