Logo

BMW 320d

Број на оглас: 3367073 | Објавен на: 21.09.2019, 10:11
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Марка: BMW

Модел: 320

Година: 2006

Гориво: Дизел

Километри: 190000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 09.2020

Сила на моторот: 120 kw / 163 ks

Цена: 6.400 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


-Година на производство: 2006
-Прва регистрација: 10/2006
-Километража: 193 570 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 120kw/163кс
-Зафатнина на моторот: 1995cc
-Менувач: Рачен/ 6 брзини
-Еколошка класа: EURO4
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):

градска 6.5l/100km; отворено 4.5l/100km; просечно 5.3l/100km

Дополнителна опрема

-Климатроник
-двозонска клима
-паркинг сензори назад
-борд компијутер
-електрика на стакла
-темпомат, прилагодлив кожен волан со команди
-електрични надворешни ретровизори со греење
-фабричко радио со ЦД и DVD
-Xenon светла со Angel Eyes
-автоматски светла
-сензори за дожд
-AUX IN приклучок
-фабричка електрична EURO кука
-12V приклучок
-контрола против пролизгување
-сензор за притисок на гуми
-магленки

НОВИ ДИСКОВИ И НОВИ ПЛОЧКИ

Сервисна книшка
2 КЛУЧА
Платени сите давачки до регистрација

www.terenautoplus.com

  Охрид    Општина: Охрид

Прати Е-Маил

  TEREN AUTO PLUS

Потврден огласувач