Logo

BMW 5er 530d

Број на оглас: 3380677 | Објавен на: 24.02.2020, 12:09
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: BMW

Модел: 530

Година: 2011

Гориво: Дизел

Километри: 180000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Седани

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 09.2020

Сила на моторот: 180 kw / 245 ks

Цена: 20.900 €
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 6/2011
-Километража: 188 621 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 180kw/245кс
-Зафатнина на моторот: 2993cc
-Менувач: Автоматски Steptronic/8 брзини
-Еколошка класа: EURO5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка: (за ново возило)

градска 7.7l/100km; отворено 5.2l/100km; просечно 6.1l/100km

Дополнителна опрема

-Климатроник
-двозонска автоматска клима
-греачи на предни седишта
-предни седишта со електрично подесување
-оптички паркинг сензори напред и назад
-Bi-Xenon светла
-Bluetooth конекција за мобилен телефон
-борд компијутер
-металик боја
-Keyless опција
-9.2 инчен екран во боја
-дневни ЛЕД светла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-адаптивни светла во кривина
-AUX-IN
-USB
-Сензор за надворешна температура
-термална изолација на стакла
-адаптивен темпомат
-ISOFIX за детско седиште
-прилагодлив кожен волан со команди
-светла за магла
-сензори за дожд
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
-12V приклучок
-сензор за притисок на гуми
-електрична паркинг кочница

Регистрирано на МК таблици до 9.2020

Комплетна сервисна историја
Последен сервис на 186 000км 25.09.2019
-Обновен софтвер и мапи од 2019 год.
-Променето масло во менувач и филтер
-Променети сите филтри и масло во мотор
-4 НОВИ ЗИМСКИ ГУМИ

2 КЛУЧА

 Охрид    Општина:Охрид

Прати Е-Маил

 TEREN AUTO PLUS

Потврден огласувач