Logo

Desktop PC: Intel Xeon 4cores| 4GB| Nvidia 8800GTS

Број на оглас: 3387047 | Објавен на: 14.11.2019, 00:08
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Xaрд диск HDD: 250 GB

РАМ Меморија: 4 GB

Модел на процесор: Intel Core i5

Тип на хaрд диск: HDD

Цена: 6.190 МКД

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Компјутерот е одличен за office потреби, со моќен процесор за игри и секаков вид на професионална употреба како Adobe пакетот и слично.

- Доволен е за игри ,E-sports наслови. CS-GO, Dota 2, LoL и слично
можете да погледнете мое видео од игри на линкот >
>
https://www.youtube.com/watch?v=wn5458Hkc9c


---

*Куќиштето е козметички сочувано и често одржувано, чистен од прав и менувана термална паста.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Процесор - - Intel Xeon Е5, (4c,4t) 4 јадра x 3000 mhz (процесор e еквивалент на i5 само со ознака Xeon)
RAM- 4GB
Графичка - XFX Nvidia 8800GTS
HDD - 250GB 7200 RPM Western Digital
PSU - 750w Power Box PSU
DVDRW - Asus
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

-Доаѓа со свежо инсталиран Windows 7 или Windows 10

-препорачливо е да се надгради со SSD , и графичка за понатамошни потреби, игри и сл.

 Скопје    Општина:Аеродром

Прати Е-Маил

 Симон

Потврден огласувач