Logo

Се продава PEUGEOT 405 1.4 супер сочувано

Број на оглас: 3400384 | Објавен на: 16.05.2020, 12:52
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Peugeot

Модел: 405

Година: 1993

Гориво: Бензин / Плин

Километри: 160000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Црвена

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 06.2020

Сила на моторот: 55 kw / 75 ks

Цена: 1.200 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава PEUGEOT 405 1.4 со атестиран плински уред, регистрирано до 06/2020 година со зелен картон, со поцинкована каросерија без грам корозија, гаражирано со нови гуми, со поминати точни 167.000 км,максимално стегнато во екстра сочувана состојба.Сменето е:сет ламела, потисна плоча, друтлагер, сет каиши и водна пумпа.Со сервисна книшка.Тел.077 517 336

 Македонски Брод

Прати Е-Маил

 Златко

Потврден огласувач