Logo

Baofeng radio stanici, toki voki

Број на оглас: 3404729 | Објавен на: 25.11.2020, 17:06
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1.000 МКД

Категорија: Спортска опрема и активности / Останато

Вид на оглас: Се продава


Baofeng radio stanici ,novi ,model BF888s 5w ,komplet so slusalki . Prakam po kargo niz cela Makedonija.
Moze da se programiraat i prisposobat i na taksi stanici.
Za pogolemi kolicini drugi ceni.
Specifikacija:
Опсег на комуникација:
Град околу 1-3 км,
предградија околу 2-5 км.
Планина околу 2-5 км.
Обичен околу 4-8 км.
Опсег на фреквенција: UHF 400-470MHz.
Номинална моќност за RF: 5W. Растојание во каналот: 25KHz. Опериран напон: 3.7V.
Батерија: 1500MAh Li-ion (може да се полни).
Време на подготвеност: 50 часа. Работно време: 40 - 48 час.
Теорија на животниот век на батеријата: 10000 час.
Стабилност на фреквенцијата: p 2,5ppm.
Оперативна температура: -30 °c- + 60 °c. Импеданса на антена: 50Ω.
Канал: 16.
Време на подготвеност: 50 часа Функција за монитор: Да

Светилка: Да

 Свети Николе    Општина:Свети Николе

Прати Е-Маил

 Nikola

Потврден огласувач