Logo

Alarm bezicen alarmen sistem dojava na telefon i WIFI G2BW

Број на оглас: 3438205 | Објавен на: 02.08.2020, 00:42
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 4.500 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Алармни уреди

Вид на оглас: Се продава


Алармен систем со дојава на телефон, лесно и прегледно конфигурирање преку WIFI со апликација на телефон - со разните сензори кои можат да се поврзат со централата заштитете се од:
- несакани гости/провалници,
- чад/пожар во домот,
- поплава во домот,
- присуство на отровни гасови (CO, CO2, плин...) во домот,

Системот содржи:
- Главна единица со дисплеј, вградени бекап батерии (до 6 саати) и вградени WIFI, RF и GSM антени,
- 1 магнетен бежичен сензор (за врата, со батерија),
- 1 PIR бежичен сензор (без батерија),
- 2 далечински (со батерии),
- 1 жичана сирена 110db (цилиндрична),
- Адаптер,
- Упатство за употреба,

Дополнително можете да набавите и:
# Дополнителна сирена (стандардна или со црвено стробо светло) за 300,00 денари.*
# Дополнителен сензор за врата 250,00 денари.*
# Дополнителен PIR сензор 350,00 денари. *
# Сензор за вода/поплава 350,00 денари. *
# Сензор за чад (се поврзува бежично со централата или можи да работи самостојно) 850,00 денари. *
# Дополнителен далечински управувач 300,00 денари.*
* Цените важат доколку претходно имате купено алармен систем од кај нас.

Огласи од: M Shop

M Shop

Прилеп

Станете Премиум член

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 M Shop

Потврден огласувач