Logo

Kawasaki ZX10R

Број на оглас: 3449000 | Објавен на: 09.08.2020, 21:23
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Kawasaki

Вид: Спортски

Година: 2005

Модел: ZX10R

Километри: 30000

Цена: 52 €

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Моторот е во топ состојба направен е целосен сервис и поседува многу додатна опрема. На моторот сменето е:
- Масло MOTUL 10-50 300V
-Две гуми: Dunlop Qualifyer II предна и задна нови немаат ни 50км.
- Спортски филтер за воздух K&N
- Филтер за гориво
- Звезда предна, задна и ланец D. I. D
- PUIG спортски визир
- Антифриз MOTUL и COOL средство за ладење
- Глицерин на кочници BREMBO
- Панцир црева ( комплет )
- Масло во пушки.
Моторот исто така има Ohllins стабилизатор на рачки, ауспух од ГРАНИ LEO VINCE и POWER COMMANDER III подесен со соодветна мапа и моментално е ракетен погон ( 299+).
Може и замена за кола или џип....... БАРАЈ ТЕ МЕ НА: 070385895 НА ДРУГИОТ БРОЈ ДОЛЕ НЕ ОДГОВАРАМ....

 Zoran Gorgioski

Потврден огласувач