Logo

Audi A6 3.0 V6 TDI

Број на оглас: 3461041 | Објавен на: 07.07.2020, 15:59
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Audi

Модел: A6

Година: 2011

Гориво: Дизел

Километри: 190000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Седани

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 12.2020

Сила на моторот: 150 kw / 204 ks

Kласа на емисија: Еуро 5

Цена: 18.900 €
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 07/2011
-Километража: 193 587
-Гориво: Дизел
-Моќност: 150kw/205кс
-Зафатнина на моторот: 2967cc
-Менувач:Автоматски Multitronic / 7 брзини
-Еколошка класа: EURO5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):

градска 5.8l/100km; отворено 4.6l/100km; просечно 5.1l/100km

Дополнителна опрема

-Климатроник
-двозонска клима
-греачи на предни седишта
-оптички паркинг сензори напред и назад
-подеслив трокрак кожен волан со команди
-светла против магла
-термална заштита на стакла
-дневни светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-темпомат
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-адаптивно подвозје
-Sport/Comfort режим на возење
-електрична паркинг кочница
-склопливи надворешни ретровизори со греење

Сервисна книшка
Платени сите давачки до регистрација
2 клуча

www.terenautoplus.com

Огласи од: TEREN AUTO PLUS

TEREN AUTO PLUS

Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Охрид

Станете Премиум член

 Охрид    Општина:Охрид

Прати Е-Маил

 TEREN AUTO PLUS

Потврден огласувач