Logo

ПЕЧКА НА ПЕЛЕТИ - ALFA PLAM - LUCA (НОВА)

Број на оглас: 3462868 | Објавен на: 08.04.2020, 19:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 700 €
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Печки, Шпорети

Вид на оглас: Се продава


Се продава печка на пелети, може да се каже дека е како нова, користена е две нецели сезони, комплет со ќунки во должина од 4.5м со два агли, гратис мермерна плоча како подлога.

Капацитет: 8,37 kW
Димензии: 500 x 470 x 940 mm
Пречник на димен отвор:80 mm
Потрошувачка на пелети мин/макс:0,82/2,03kg/h
Максимално време на работа со полн резервоар:28h
Капацитет на резервоарот за пелет: 23kg
Волумен на загревање:140 m3
Површина на загревање:44-54 m2
Тежина: 110/128 kg
Степен на искористеност:84,55 %

Лице за контакт: Ивана 070 709 391

 Куманово    Општина:Куманово

Прати Е-Маил

 Martin

Потврден огласувач