Logo

Opel Omega 2.0 16v

Број на оглас: 3476616 | Објавен на: 03.04.2020, 14:06
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Opel

Модел: Omega

Година: 2000

Гориво: Бензин / Плин

Километри: 200000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Златна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 07.2020

Сила на моторот: 100 kw / 136 ks

Kласа на емисија: Еуро 2

Цена: 2.300 €
Цената е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Продавам Опел Омега Б Редизајн 2.0 16v 100kw колата е во топ состојба и е редовно сервисирана.

ОПРЕМА:
-Двозонска клима
-Ролетна на заден шофершајбна
-Греачи на седишта
-Xenon светла
-Електроника на прозорци .
-Атестиран плински систем(дизна систем) и др.

СЕРВИС:
-Масло и филтер пред 1000 км Тотал 10-40w
-Филтер за воздух пред 5000 км
-Ребраст каиш со затегачи и водна пума
-Сервисиран плински уред филтри
-Промената распонача на плински систем под гаранција
-Акумулатор е сменет пред 2 години.
-Предница комплет е сменета
-Нов ладник
-Буфер гуми и лагери на предни амортизери
-Кардански гуми со лагери
-Клима компресор нов Hella
-Држачи на мотор 2-та и држач на менувач.
-4 нови гуми нови SAVA пред 5000 км

Повеќе информации на тел.Замена не прифаќам.Колата е регистрирана до 17.07.2020 со зелен картон.

 Кавадарци    Општина:Кавадарци

Прати Е-Маил

 Vlatko

Потврден огласувач