Logo

Jabolkov ocet Resen - Prespa

Број на оглас: 3488043 | Објавен на: 21.02.2020, 08:25
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 100 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Ослабување и Исхрана

Вид на оглас: Се продава


Najkvalitetniot jabolkov ocet. Napraven od prirodni prespanski jabolka.
Јаболковиот оцет често се користи во исхраната, но тој има голема улога и во намалување на тегобите на некои болести и нивното спречување. Неретко, тоа се нарекува лек за сите болести.Освен тоа, јаболковиот оцет се препорачува и за следните намени:
-За блескава кожа и против чешање на кожата
-За проширени вени,ревматски заболувања и чувство на постојан замор
-при првите знаци на настинка
-поспаност, постојан замор, грчење и болки во мускулите
-За намалување на крвниот притисок
-За испирање на грлото
-Против болки во синусите
-За ревматски заболувања и болки во зглобовите
-За слабеење
За нарачки над 5 литри, бесплатна достава до дома низ цела Македонија
mozat da go konzumiraat i deca mali.

 Dimitar

Потврден огласувач