Logo

SUZUKI GN 125 cc CHOPPER

Број на оглас: 3498681 | Објавен на: 27.05.2020, 09:17
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Suzuki

Вид: Туринг

Година: 1985

Модел: GN 125 cc chopper

Километри: 50000

Цена: 1.500 €
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


SUZUKI GN 125 cc, купен нов од "Сузуки мото центар" Базел Швајцарија 1998 година. Редовно сервисиран и без прекорно одржуван. Во Мај 2014 година (после поминати 46,500 км.) со оригинални делови променато е: карики, вентили со гумици за истите, клацкалки, брегаста осовина и разводно синџирче. Летото 2015 година сменато е: преден и заден запчаник и погонски синџир, нов акумулатор, нова пресвлака со природна кожа и седиште. Солидна предна гума "Пирели" и задна "Сава" и патни торби. 2019/20 година комлетно направен сервис, сменато масло, филтри, свеќица, нови гуртни позади и плочки напред. Проверена потрошувачка од 2,3 л/100 км. Моментално поминати 50000 км. Регистриран цела година.

НАПОМЕНА:
Го продавам поради што купив поголем ЧОПЕР
Вреди да се види, нема да погрешите

 Vasko

Потврден огласувач