Logo

СТАН ВО ВЛАЕ / STAN VO VLAE

Број на оглас: 3503087 | Објавен на: 17.02.2020, 13:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 3

Квадратура: 71 m²

Греење: Струја

Спрат: 2 кат

Тип на станот: Во Зграда

Состојба: Нов

Опрема: Празен

Лифт: Да

Година на градба: 2020

Број на балкони: 1 Балкон

Број на бањи: 2

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: 1 Гаража

Ориентација: Југоисток

Адреса: Ул. Франце Прешерн бр.149

Цена: 1.050 €
Цената е фиксна

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се продава


Се продава стан во градба во Влае, на одлична и мирна локација, на Ул. Франце Прешерн бр. 149. Основна карактеристика на објектот е што тој е целосно енергетски ефикасен, има модерна и ексклузивна фасада, висококвалитетни надворешни прозори и врати и блиндор влезна врата. Дополнително, објектот располага и со лифт, домофон и влезна врата која се заклучува и управува преку домофон.
Станот е 2 кат, со површина од 71м2, ориентација југоисток, поглед кон Водно и Милениумскиот Крст. Има дневна со кујна и трпезарија и излез на тераса, спална соба со излез на тераса, детска соба, ходник, една бања и втор мал тоалет.
Со станот следува и:
-Инвертер клима уред
-висококвалитетен трослоен дрвен под
-одлична електрична галантерија ЛеГранд, -висококвалитетни собни медијапански врати од Нипром
-шпански плочки Ragno
-панелни радијатори во собите и бањата
-туш кабина и внатрешна санитарија
-вградни казанчиња Grohe
-беспрекорна завршна внатрешна обработка
Цената на станот е 1.050 евра/м2 или 74.550 евра.
Дополнително со станот се продава и гаража во затворен простор на -1 ниво со своја сегментна врата и цена од 6.300 евра.
Станот ќе биде вселив во мај 2020 година.

 Скопје    Општина:Карпош

Прати Е-Маил

 Stanovi vo Vlae

Потврден огласувач