Logo

Паметен прекинувач 3.5kw. Smart pameten prekinuvac

Број на оглас: 3505640 | Објавен на: 07.04.2020, 10:30
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1.500 МКД

1.800 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Cтруја и додатоци - Агрегати

Вид на оглас: Се продава


Паметен прекинувач за потрошувачи до 3.5kw.

Паметен прекинувач кој поддржува максимално оптоварување од 3.5kW и ви овозможува безжично и далечински да ги контролирате вашите електрични уреди и да вршите увид во моменталната потрошувачка на електрична енергија.

Со овој паметен прекинувач, без проблем вашиот бојлер или клима уред може да станат smart. Електричните уреди може да ги вклучите и исклучите од било која локација. Вашиот бојлер може да ја загрее водата додека се враќате во вашиот дом, а вашата клима да ја вклучите додека патувате кон вашиот дом.

Прекинувачот има и пренапонска заштита чии параметри самите вие можете да ги дефинирате. Мери потрошени kW на приклучените уреди и овозможува добивање извештај за потрошена електрична енергија во изминати 100 дена.
Самиот паметен прекинувач има опција за поставување на тајмер за вклучување и исклучување.

За контрола се користи eWeLink апликацијата која што е достапна за Андроид и IOS паметни телефони. Самата апликација може да се сними на повеќе телефони и сите членови на семејството да може да ги контролираат електронските уреди безжично.

Можност за достава по Карго Експрес. Плаќање при подигање на пратката.

 Скопје    Општина:Скопје Центар

Прати Е-Маил

 Оглас

Потврден огласувач