Logo

МЕЧКИН ЛУК,СРЕМУШ -ТИНКТУРА

Број на оглас: 3511774 | Објавен на: 30.03.2020, 13:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 300 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина

Вид на оглас: Се продава


Мечкин/див/ лук или сремуш-lat. Allium ursinum е производ за регулирање на крвниот притисок, намалување на шеќерот во крвта, триглицеридите и ЛДЛ холестеролот.ДИВИОТ ЛУК има широк спектар на лековити ефекти врз човечкото тело. Против кожни заболувања лишај, мозолчиња ,ревматски заболувања,стомачни и цревни заболувања, Мечкиниот лук е совршен прочистувач на крвта, жолчката и црниот дроб од токсините, поради што се нарекува„ убиец на отровите. “Мечкиниот лук има природно антивирусно, антифунгално и антипаразититно дејство.›Го се намали нивото на холестерол во крвта и триглицеридите,›Го намалува крвниот притисок ›Ја подобрува циркулацијата,›Го зајакнува срцевиот мускул,›Против артериосклероза на крвните садови,›Помага при спречување на срцев удар,›Антимикробно дејство ,›Антиоксидантно дејство (врзување и екскреција на слободно радикали),›Го чисти телото на штетни материи (алкохол, тутун, итн.) Го подобрува апетитот и дигестивните нарушувања,›Има длабок ефект врз цревните паразити,›Елиминира надуеност и гасови,›Овозможува подобра екскреција на жолчката,›Го смирува воспалението на мочниот меур,›Има лековити ефекти врз матката,›Помага при излачување на слуз од белите дробови и го олеснува кашлањето,›Ја спречува остеопорозата,›Против тешки и гнојни рани,›Лекување на егзема дерматитис и лишаи.1 / 1oooo грам на ДИВ,Мечкин лук е еднаква на 25mg. пеницилин.Тинктурата од Мечкин лук , Апихербал Дабески Гостивар е природен органски производ. Мечкиниот лук е 20 пати посилен од култивираниот лук.Дозирање на тинктурата:Се зема 20 до 30 капки три пати на ден, измешано со млака вода (40-45 степени) вода, супа, чај или млеко.
Тинктура од 100 мл.300 денари.
---------------------------------------------------------
,МЕЧКИН ЛУК,ДИВ ЛУК,СРЕМУШ,srijemuš, divlji luk, šumski luk,wild garlic, ramsons, buckrams, broad-leaved garlic, wood garlic, bear leek or bear's garlic,дабески,Lerthi (Hudhra e egër, lat. Allium ursinum),Der Bärlauch (Allium ursinum),Knoblauchspinat, wilder Knoblauch, Waldknoblauch, Rinsenknoblauch, Hundsknoblauch, Hexenzwiebel, Zigeunerlauch,
Апихербал Пчеларство Дабески Гостивар

Огласи од: APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

T.Jovanoski 11, Gostivar
Гостивар

Станете Премиум член

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

Потврден огласувач