Logo

Digitalen WIFI aparat SONY HX60 20.4MP 30x ZOOM so futrola

Број на оглас: 3535223 | Објавен на: 07.08.2020, 11:33
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Резолуција: 20,1-25 Мегапиксели

Марка: Sony

Цена: 14.700 МКД
Цената е фиксна

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Дигитални фотоапарати

Вид на оглас: Се продава


Моќен компактен апарат за малку пари со висока 20,4MP резолуција и x30 оптички зум кој може секаде да го носите со вас поради малите димензии и кожената футрола со врвка за на врат, така да никогаш нема да ги пропуштите важните моменти.
Автоматскиот мод како и предефинираните сцени овозможуваат успешни фотографии а за полупрофесионалците тука се и мануелните модови. Мобилниот телефон може да се користи и како далечински управувач за апаратот. А тука е и посебно копче за дирекнто снимање на видеа во FULL HD резолуција кое снимањето го прави многу лесно.
Сликите лесно се префрлаат на мобилен или на компјутер/лаптоп поради лесното конектирање на апаратот преку WIFI/AP со соодветните апликации наменети за тоа.
Апаратот е купен на 27.05.2019 и е ПОД ГАРАНЦИЈА до 27.05.2021, не многу користен а се продава затоа што направив апгрејд со SONY HX400.

https://www.sony.co.uk/electronics/cyber-shot-compact-cameras/dsc-hx60-hx60v

Екран: 3.0”(7.5cm) TFT LCD
20.4 мегапиксели
Сензор: Exmor R CMOS 1/2.3
30x оптички зум
Процесор: BIONZ X
ISO auto (80-1000), ISO 80-12800
Леќа: Sony G
Mемориски картици: SD, SDHC и SDXC
Memory Stick Duo,PRO DuoPRO HG DuoMicroXC-HG Duo
Формати: AVCHD, MP4, MPEG
High speed USB, Micro HDMI
Батерија: Lit-Ion NP-BX1
Вграден Wi-Fi

Огласи од: M Shop

M Shop

Прилеп

Станете Премиум член

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 M Shop

Потврден огласувач