Logo

VW GOLF 6 2010 1.6 TDI GERMANIJA EKSTRA

Број на оглас: 3542363 | Објавен на: 03.04.2020, 13:44
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Golf

Година: 2009

Гориво: Дизел

Километри: 160000

Менувач: Рачен

Каросерија: Каравани

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 03.2020

Сила на моторот: 77 kw / 105 ks

Kласа на емисија: Еуро 5

Цена: 5.950 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава VW GOLF 6 произведен 2009 Год. прва регистрација 2010 увезен од Германија со поминати 167.ххх км .

Платени се сите давачки потребни за регистрација во Македонија и не се потребни никакви инвестиции во нејзе , се функционира нормално.

Нема никакви забелешки по каросерија, ентериен , мотор менувач или подвозје

Многу економичен за возење и одржување,многу брз

Поседува богата опрема за оваа класа на автомобил :

- 1.6 ТДИ мотор ОДЛИЧЕН
- борд компјутер
- клима
- греачи седишта
- темпомат за брзина
- Лимитер на брзина
- AUX , USB
- сензори за дожд
- автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
- трокрак волан
- 4 x електрика прозори
- кровни носачи


Два клуча , еден сопственик !!!
6 месеца гаранција !!!

 Скопје    Општина:Кисела Вода

Прати Е-Маил

 BRANKO

Потврден огласувач