1 / 6
Jabolkov ocet Prespa - Resen
100 МКД
Цената е фиксна
29.12.2020 21:59

Ресен

Состојба на предмет
Нов

Najkvalitetniot jabolkov ocet napraven od organski jabolka od prespa.
Јаболковиот оцет често се користи во исхраната, но тој има голема улога и во намалување на тегобите на некои болести и нивното спречување. Неретко, тоа се нарекува лек за сите болести.Освен тоа, јаболковиот оцет се препорачува и за следните намени:
-За блескава кожа и против чешање на кожата
-За проширени вени,ревматски заболувања и чувство на постојан замор
-при првите знаци на настинка
-поспаност, постојан замор, грчење и болки во мускулите
-За намалување на крвниот притисок
-За испирање на грлото
-Против болки во синусите
-За ревматски заболувања и болки во зглобовите
-За слабеење
За нарачки над 10 литри, бесплатна достава до дома низ цела Македонија.
telefon za kontakt 076 421 223 Kiril

Категорија: Храна и готвење / Здрава храна - Мед

Се продава од:

Dimitar
Потврден огласувач
076421226
Испрати Е-маил до огласувачот